• Dział sprzedaży: 733 203 682. Zagadnienia techniczne:
  • 786 255 258

mistrzowski.personel@dentalway.pl

Cykl II - 2018 - Webinary dla personelu średniego
SZKOLENIE ODWOŁANE
  • W pakiecie – dostęp do 3 webinarów on-line
  • Skrypt szkoleniowy z ćwiczeniami
  • Dostęp do nagrania video każdego webinaru przez 1 miesiąc
  • Imienny certyfikat uczestnictwa w kursie wysłany pocztą

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W ROZWÓJ ASYSTENTEK I HIGIENISTEK?

Po pierwsze: Profesjonalizm

Personel średni jest wizytówką Twojej placówki stomatologicznej i prawdopodobnie najważniejszym ogniwem, który pozyskuje nowych pacjentów. To jak zachowa się recepcjonistka będzie miało ogromny wpływ na decyzję pacjenta o przyjściu do Twojej placówki stomatologicznej. Jeżeli uważasz, że Twoja recepcja mogłaby działać jeszcze bardziej profesjonalnie oraz skuteczniej zachęcać pacjentów do wizyty, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie.

Zobacz co może zyskać Twój gabinet stomatologiczny dzięki naszym webinarom!
Skondensowane szkolenia online dla Twoich asystentek oraz higienistek.

| DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ |

Po drugie: Łatwość i dostępność

Bez wychodzenia z domu i pokonywania setek kilometrów, za przystępną cenę, podczas przerwy w pracy, masz szanse poznać schematy budujące kulturę profesjonalnej obsługi pacjentów’ . Wystarczy poświęcić 1 godz. Raz w tygodniu by zyskać solidne fundamenty wiedzy i merytoryki. Jedyne co potrzebujesz to dostęp do Internetu.

Zobacz co może zyskać Twój gabinet stomatologiczny dzięki naszym webinarom!
Skondensowane szkolenia online dla Twoich asystentek oraz higienistek.

| DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ |

Po trzecie: Doświadczony trener

Zamiast polegać na intuicji lepiej zdać się na badania, sprawdzone schematy i optymalne rozwiązania. Zostaną Ci przedstawione procedury, które krok po kroku udoskonalą poziom obsługi zarówno nowych pracowników jak i bardziej doświadczonych recepcjonistek. Po tym szkoleniu będziecie mówić jednym językiem, jedną wizją, jedną kulturą.

Zobacz co może zyskać Twój gabinet stomatologiczny dzięki naszym webinarom!
Skondensowane szkolenia online dla Twoich asystentek oraz higienistek.

| DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ |

Po czwarte: Tworzenie kultury obsługi

W dzisiejszych czasach kultura obsługi pacjentów jest czymś niezwykle ważnym. Recepcjonistki często zmieniają się na stanowisku przez co trudno utrzymać jest 1 poziom. Nieustanne szkolenia są często trudne do wdrożenia i kosztowne. Ten kurs online pozwoli na usystematyzowanie schematów działań każdej nowej i dłużej pracującej recepcjonistki.

Zobacz co może zyskać Twój gabinet stomatologiczny dzięki naszym webinarom!
Skondensowane szkolenia online dla Twoich asystentek oraz higienistek.

| DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ |

Trener, doradca, przedsiębiorca
Kamil Kuczewski

Prowadzi specjalistyczne szkolenia z zakresu komunikacji z pacjentem w gabinecie stomatologicznym.

Twórca projektu DentalWay – kompleksowego programu rozwoju placówki stomatologicznej, który polega na spełnianiu potrzeb i dostarczaniu wszelkich rozwiązań do gabinetów stomatologicznych. Elementami projektu sa m.in. szkolenia, pozyskiwania dotacji z UE, analizy finansowe, badania tajemniczego pacjenta.

Od 2005 roku specjalizuje się w psychologii osiągnięć, skutecznej komunikacji oraz efektywnym zarządzaniu. Trener Rozwoju Praktyk Stomatologicznych w fundacji Be Active Dentist.

Przed 25-tym rokiem życia jeszcze podczas studiów, zarządzał i budował od zera firmę, w której po 3 latach działalności pracowało ponad 70 osób. Każdego roku obroty firmy rosły od 50% do 200%. Teraz takie efekty biznesowe przekłada na gabinety stomatologiczne i kliniki.

Siła pierwszego wrażenia asystentki

 
Co więc zrobić, by pierwsze wrażenie pacjenta, przekraczało jego własne oczekiwania, generowało silnie pozytywne odczucia i gwarantowało, że wróci do na kolejne wizyty? Oto kilka naprawdę skutecznych i prostych wskazówek, które znacznie zwiększą Twój profesjonalizm jako asystentki w gabinecie stomatologicznym. Diabeł tkwi w szczegółach – liczy się absolutnie wszystko. Jeśli jesteś recepcjonistką i chcesz zatrzymać pacjenta powinnaś pokazać, że Ci na nim zależy. Najlepszym gestem jest zauważenie go gdy wchodzi do poczekalni. Kiedy idzie w Twoją stronę zacznij się do niego delikatnie uśmiechać utrzymując kontakt wzrokowy.  Kiedy do Ciebie podejdzie wstań i powiedź głośno "DZIEŃ DOBRY” delikatnie przechylając głowę na bok w geście tego, że zaczynasz go słuchać. 
 

Komunikacja w trakcie asystowania

 
Stanowisz 50% zespołu medycznego, który obsługuje pacjenta. To w jaki sposób się przywitasz z pacjentem będzie bardzo ważne. Możesz więc wyjść po pacjenta i zaprosić go do gabinetu. Otwierając drzwi gabinetu pokaż całą swoją sylwetkę – powiedź głośno ‘dzień dobry’ i przedstaw się z uśmiechem na ustach mówiąc swoje imię i nazwisko oraz stanowisko. Zaproś pacjenta do gabinetu pokazując mu drogę ręką. Jeśli po pacjenta wychodzi lekarz to w momencie kiedy wejdzie do gabinetu przerwij swoje czynności – skup się na chwilę na pacjencie. Nie możesz tylko cicho krzątać się po gabinecie. Znacznie lepiej będzie jak razem z lekarzem przywitacie pacjenta. Ważny jest tu kontakt wzrokowy, więc przerwij na chwilę to co robisz i szeroko się uśmiechnij.
 

Budowanie autorytetu lekarza stomatologa przez asystentki stomatologiczne

 
Z ust pacjentów często pada pytanie w kierunku asystentki – „Kogo mi Pani poleci?” – odpowiedź jest kluczowa i może zbudować autorytet lekarza lub zniechęcić Pacjenta. Postawa asystentki jest w tym wypadku bardzo ważna. Na początku takiej sytuacji asystentka powinna się zapytać: „Kogo dokładnie Pani szuka?” Następnie zaczyna się budowanie autorytetu lekarza – treść wypływająca z ust asystentki powinna być konkretna – bez kolokwializmów (np. dobrze leczy, ma dobrą rękę) i sprecyzowana na oczekiwania pacjenta (np. to dentysta, którego Pani szuka ; ten chirurg jest naprawdę dobry fachowcem).
 

Mistrzowski Personel


Zapisz się do newslettera - otrzymasz darmowe fragmenty szkolenia

O nas

Mistrzowski Personel to INTERNETOWE SZKOLENIE przedstawiające PROFESJONALNE WZORCE OBSŁUGI PACJENTÓW. Cykl składa się z trzech 1,5 godzinnych wykładów.

Dental Way

ul. Elektoralna 13, Warszawa

Telefon: 733 203 682

NIP: 758 222 04 17