• Dział sprzedaży: 733 203 682. Zagadnienia techniczne:
  • 786 255 258

mistrzowski.personel@dentalway.pl

Artykuł I

Siła pierwszego wrażenia asystentki

 

Diabeł tkwi w szczegółach – liczy się absolutnie wszystko. Jeśli jesteś recepcjonistką i chcesz zatrzymać pacjenta powinnaś pokazać, że Ci na nim zależy. Najlepszym gestem jest zauważenie go gdy wchodzi do poczekalni. Kiedy idzie w Twoją stronę zacznij się do niego delikatnie uśmiechać utrzymując kontakt wzrokowy.  Kiedy do Ciebie podejdzie wstań i powiedź głośno ‘DZIEŃ DOBRY” delikatnie przechylając głowę na bok w geście tego, że zaczynasz go słuchać.

Przeczytaj całość

Artykuł II

Budowanie autorytetu lekarza stomatologa przez asystentki stomatologiczne

 

Z ust pacjentów często pada pytanie w kierunku asystentki – „Kogo mi Pani poleci?” – odpowiedź jest kluczowa i może zbudować autorytet lekarza lub zniechęcić Pacjenta. Postawa asystentki jest w tym wypadku bardzo ważna. Na początku takiej sytuacji asystentka powinna się zapytać: „Kogo dokładnie Pani szuka?” Następnie zaczyna się budowanie autorytetu lekarza – treść wypływająca z ust asystentki powinna być konkretna – bez kolokwializmów (np. dobrze leczy, ma dobrą rękę) i sprecyzowana na oczekiwania pacjenta (np. to dentysta, którego Pani szuka ; ten chirurg jest naprawdę dobry fachowcem). 

Przeczytaj całość

Artykuł III

Komunikacja w trakcie asystowania

 

Stanowisz 50% zespołu medycznego, który obsługuje pacjenta. To w jaki sposób się przywitasz z pacjentem będzie bardzo ważne. Możesz więc wyjść po pacjenta i zaprosić go do gabinetu. Otwierając drzwi gabinetu pokaż całą swoją sylwetkę – powiedź głośno ‘dzień dobry’ i przedstaw się z uśmiechem na ustach mówiąc swoje imię i nazwisko oraz stanowisko. Zaproś pacjenta do gabinetu pokazując mu drogę ręką.

Przeczytaj całość

O nas

Mistrzowski Personel to INTERNETOWE SZKOLENIE przedstawiające PROFESJONALNE WZORCE OBSŁUGI PACJENTÓW. Cykl składa się z trzech 1,5 godzinnych wykładów.

Dental Way

ul. Elektoralna 13, Warszawa

Telefon: 733 203 682

NIP: 758 222 04 17