Co to za numer dzwonił

Jeśli nasz telefon komórkowy brzęczy, po prostu go odbieramy. Niestety, często nie wiemy, czy możemy to na pewno uczynić, bo obcy jest nam numer telefonu, który pokazuje się na urządzeniu. Najczęściej pragniemy poznać posiadacza nieznanego numeru, dlatego odbieramy komórkę, a wówczas rozmowa nierzadko się urywa. Możemy jednak w inny sposób poznać swojego rozmówcę. Jak to zrobić?

Od razu zrezygnujmy z przeglądania książek z numerami, bo one już od dawna nie wypełniają swoich funkcji. Lepiej postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości znajdziemy już odrębne portale internetowe, jakie interesują się jedynie numerami – odkrywają je, oznaczają i piszą, do kogo one należą. Wejdźmy więc na taką stronę i potem wpiszmy do jej rubryki numer telefonu, jaki nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko otrzymamy wiadomość zwrotną zawierającą dane na temat danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu strony są aktualizowane nie tylko przez ich twórców, ale także przez normalnych ludzi. Oni oceniają numery, określają, do jakiej osoby one należą i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy pisać wiadomości o nietypowych numerach, aby w pewnym stopniu uprościć życie innym osobom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w sieci.

Jeżeli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu odnaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być posiadaczem danego numeru, więc powinniśmy tylko skorzystać z takich witryn. Czyńmy to za każdym razem, jeśli będziemy się zastanawiać, czy możemy bez obaw odbierać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze być ostrożnym.