Kto dzwonił?

Choćby nawet nasza księga telefoniczna jest zapisana po brzegi, na pewno nie mamy numerów do wszystkich osobników, jacy przebywają w naszej dzielnicy. Czasem namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej komórki pojawia się nieznana kombinacja cyfr. Zwykle w takich chwilach po prostu odrzucamy połączenie, ponieważ nie chcemy rozmawiać z obcymi osobami. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zechcemy sprawdzić, kto może być jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na komisariat, bo w końcu nie zawsze dziwne telefony tworzone są przez oszustów. Często nieznany numer telefonu będzie należeć do członka naszej obszernej rodziny, który po prostu wymienił aparat telefoniczny lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli mamy dojście do sieci, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać nieznany numer do sprawdzonej strony szukającej lub od razu skorzystać z witryny, jaka zajmuje się testowaniem oraz sprawdzaniem różnych numerów telefonu. To ona właśnie pokaże nam, co to za numer i do jakiej osoby on raczej należy. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać nawet takie niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować telefon przyjaciela, który potrzebuje naszej pomocy.