Wakacje w Polsce

Nareszcie nadeszło moje wymarzone lato. Dalej muszę uczęszczać do okrutnej pracy, jednak zaczynam już myśleć o przyszłych wakacjach. Wolne zaplanowałam na początek przyszłego miesiąca, także już za parę chwil będę mogła wreszcie odpocząć. Moje wczasy zaplanowałam w taki sposób, że jestem pewna, iż wyjazd będzie wielką wyprawą!

Najpierw ze znajomymi chcieliśmy wyruszyć do obcych miejsc. Co roku odwiedzamy Chorwację, a ona wcale mi nie powszednieje, jednak w tym roku zapragnęliśmy spróbować czegoś całkowicie nowego. A może odwiedzilibyśmy bałtyckie morze? W końcu Bałtyk także jest całkiem ciekawym miejscem, a odpoczynek nad nim nie musi oznaczać zawsze leniuchowania na piasku. Dodatkowo, obecnie nie pragnę jakoś wyjeżdżać ze mojego kraju, bo martwi mnie to, co wyprawia się za granicą. Chcę przeczekać ten straszny okres w swoim bezpiecznym państwie.

Urlop spędzam więc nad Morzem Bałtyckim. Nie będę mimo tego przebywać w luksusowym, hotelowym pokoju, ponieważ postanowiliśmy zarezerwować sobie wolny plac na terenie campingowym. Wyruszamy z własnymi namiotami i karimatami, rozbijamy obóz, a następnie urządzamy sobie małą szkołę przetrwania. Chcemy zabrać z domów minimalną ilość gotówki i spróbować przeżyć udane wakacje niewielkim nakładem. Będziemy kąpać się, wylegiwać, maszerować oraz zwiedzać co bardziej interesujące okolice, a za to prawie nic nie musimy płacić.

Jestem tak rozentuzjazmowana tym planem, że od niedawna odliczam dni do wyczekiwanego urlopu. Będziemy podróżować koleją, tak więc sama podróż będzie dość przyjemna, gdyż ostatnio jechałam koleją wiele lat temu. A najwspanialsze jest to, iż w końcu będę mogła spędzić więcej wolnych chwil ze swoimi przyjaciółmi. Uwielbiam ich, więc nasze wczasy na pewno będą udane!