Wybieramy najlepszą baterię umywalkową – na co zwrócić uwagę?

bathroom photo

Bateria umywalkowa to nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki. Jej wybór nie należy do najłatwiejszych. Na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę?

Porządny materiał wykonania

Bateria umywalkowa przede wszystkim powinna być wykonana z solidnego materiału. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór modelu z mosiądzu. Mosiądz wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia i intensywną eksploatację. Niestraszne mu wilgoć i silne środki chemiczne.

Funkcjonalność baterii = komfort użytkowania i estetyka wnętrza

Duże znaczenie ma rozmiar baterii. Wylewkę należy dopasować do wielkości misy umywalkowej. Strumień wody nie powinien sięgać dalej niż do połowy niecki. Dzięki temu korzystanie z umywalki będzie łatwe i wygodne, a woda nie będzie rozchlapywać się na boki.

Dla najwyższego komfortu warto wybrać baterię jednouchwytową, w której ciśnieniem i temperaturą wody można sterować jedną ręką. Modele z dwoma uchwytami prezentują się bardzo stylowo i elegancko, jednak nie należą do najbardziej praktycznych i wygodnych w użytkowaniu. 

Stojąca czy ścienna?

Baterie stojące montuje się bezpośrednio na misie. Nadają się przede wszystkim do umywalek wpuszczanych w blat. Odpowiednie do umywalek wolnostojących są te umieszczane na blacie oraz ścienne. Wybór odpowiedniej baterii to kwestia gustu. 

Dopasowanie baterii do wystroju łazienki 

Bateria powinna pasować do stylu, jaki rządzi w łazience. Z minimalistycznymi i industrialnym aranżacjami pięknie komponują się proste modele w kolorze czarnego matu. Do wystroju glamour pasują złote lub miedziane, ozdobne baterie. Natomiast w przypadku klasycznej aranżacji możemy postawić na ponadczasową wersję chromowaną. 

Solidne baterie umywalkowe w różnych stylach oferuje sklep TanieZlewozmywaki.pl. Na stronie dostępne są praktyczne modele jednouchwytowe i nowoczesne wersje bezdotykowe – ścienne i stojące. Baterie pochodzą od firm Luccio, Stellman i innych renomowanych producentów.