Czy wypada iść na wesele w białej sukience?

Dostałaś zaproszenie na ślub i wesele i właśnie szukasz idealnej kreacji. Pamiętaj, aby nie popełnić faux pass i ubrać się odpowiednio do tak uroczystej okazji. Okazuje się, że w złym tonie są nie tylko zbyt kuse sukienki, ale znacznie może mieć również ich kolor. Czy wypada iść w sukience w kolorze białym? A może ten odcień zarezerwowany jest jedynie dla panny młodej? Dowiedz się więcej już teraz. 

Panna młoda jest najważniejsza 

Nie da się ukryć, że wzrok wszystkich zaproszonych powinien być skierowany na pannę młodą, a nie na uczestników ślubu i wesela. Wybierz więc kreację modną i odpowiednio dopasowaną do Twojej sylwetki, ale niezbyt wyzywającą ani nazbyt rzucającą się w oczy. To uroczystość nowożeńców, a Ty jesteś jedną z zaproszonych, nie skupiaj uwagi tylko na sobie. 

Biała sukienka na wesele – czy to faux pass?

Oczywiście, że tak. Na https://lou.pl/pl/menu/sukienki-345.html znajdziesz mnóstwo pięknych kreacji, które doskonale sprawdzą się na wesele i niekoniecznie musisz wybierać sukienkę białą. W dobrym tonie są sukienki kolorowe, w odcieniach pastelowych, ale nie białe. Tak samo złym wyborem będzie kreacja czarna, która jest raczej zarezerwowana dla smutnych uroczystości, a ślub i wesele z całą pewnością do takich nie należy. 

Jeśli już koniecznie chcesz założyć jasną sukienkę, postaw raczej na stonowany beż albo jasny, pudrowy róż.